Květen 2012

27.5.2012

27. května 2012 v 9:20 | aleu |  Každodeník
27. května - hej, proč jsem po třech dnech přestala s psanim? Moc dlouho mi to teda nevydrželo. Asi proto, že moje dny jsou tak nechutně stereotypní a zápisy by se suše opakovaly.
Za týden jdu do mojí budoucí školy na přezkoušení Aj a NJ. Mám docela strach ze všeho :( Doma mi otec několikrát denně opakuje, jak nejsem normální. Když to takhle říká pořád a pořád dokola, začne to člověka docela mrzet. Navíc si doma připadám strašně bezmocná a nesvéprávná. Cokoliv chci, musím o to žebrat a vyprosit si to jako pětiletý dítě. Pomalu ale jistě mě to už dohání k šílenství. Dřív jsem slýchala skoro denně větu, že po dovršení věku 18 let si budu moct dělat co jen budu chtít. Teď je mi skoro 19 a otec všechno postavil tak, že si samozřejmě můžu dělat cokoliv chci, ale v tom případě se budu muset odstěhovat, najít si vlastní bydlení. Bože. Moc dobře ví, že to udělat nemůžu, chodím ještě do školy a vydělávat nemůžu. A školu kvůli tomu přerušit nechci. To on ví. Takže ať už mi 18 nebylo nebo je, všechno je pořád stejný. Jediný plus je, že v calypsu můžu legálně pít. Zmínila jsem se, že bych moc chtěla pierc do jazyku. Na to mi bylo řečeno, že se chci sebepoškozovat a že pujdeme k psychiatrovi. Kdybych s ním přišla domů, tak okamžitě letím. Ráda k tomu psychovi půjdu, uvidíme co řekne na chování mého otce. Všechny rodiny žijou poměrně v klidu. U nás ale ne. Můj táta je strašně arogantní, panovačnej, homofobní a neústupnej. Na jednu stranu by mě strašně zajímalo, jaký by byly jeho reakce, kdyby se dozvěděl o mojí sexuální orientaci. Mám takový tušení, že pochopení a podpora by to rozhodně nebyly. Je to opravdová bezmoc.
Někdy, když má otec dobrou náladu, se stane zázrak a on by mi koupil první poslední. Nevím proč se tak chová, a postupem času jsem se naučila jeho výkyvy nálad zvládat aspoň trochu v klidu. Jenže jemu chybí respekt k lidem. Ponižuje i mojí mámu, myslí si je že něco víc. Někdy je i opravdu hodnej, ale ty naschvály co dokáže dělat všechno převrší.
Vypsat se mi pomohlo, očekávaná úleva se dostavila :D

Song pro dnešní den - Flo Rida - Whistle